Gå til innhold
Om oss

Akvaplan-niva er et datterselskap av Norsk Institutt for Vannforskning (NIVA).

Akvaplan-niva har rundt 130 ansatte.  Flere av våre ansatte har bistillinger ved norske og utenlandske universitet.

Akvaplan-niva har, i tillegg til hovedkontoret i Framsenteret i Tromsø, kontorer i Alta, Bodø, Trondheim, Bergen, Oslo, på Ski samt i Reykjavik, Island.

Kontorsteder

Ledergruppe

Merete Kristiansen

Administrerende direktør

mkr@akvaplan.niva.no

+47 975 18 909

Tromsø

Anton Giæver

Viseadministrerende direktør

anton.giaever@akvaplan.niva.no

+47 482 96 459

Tromsø

Anita Evenset

Avdelingsdirektør

Anita.Evenset@akvaplan.niva.no

+47 990 01 591

Tromsø

Marianne Frantzen

Avdelingsdirektør

mfr@akvaplan.niva.no

+47 971 98 766

Tromsø

JoLynn Carroll

FOU-sjef energi og miljø

jolynn.carroll@akvaplan.niva.no

+47 470 43 844

Tromsø

Guttorm Christensen

FOU-sjef kyst og industri

guttorm.christensen@akvaplan.niva.no

+47 980 28 619

Tromsø

Albert Imsland

FOU-sjef akvakultur og sjømat

albert.imsland@akvaplan.niva.no

+354 562 58 00

Reykjavik (ISL)

Paul Renaud

FOU-sjef klima og økosystemer

paul.renaud@akvaplan.niva.no

+47 954 70 110

Tromsø

Heidi Emaus

Stabssjef

heidi.emaus@akvaplan.niva.no

+47 958 48 314

Tromsø

Seksjonsleder

Atle Foss

Seksjonsleder

atle.foss@akvaplan.niva.no

+47 450 35 657

Bergen

Claudia Halsband

Seksjonsleder

claudia.halsband@akvaplan.niva.no

+47 902 70 655

Tromsø

Thor Arne Hangstad

Seksjonsleder

thor.arne.hangstad@akvaplan.niva.no

+47 905 09 823

Tromsø

Lars-Henrik Larsen

Seksjonsleder

lhl@akvaplan.niva.no

+47 481 14 233

Tromsø

Ole Anders Nøst

Seksjonsleder

ole.anders.nost@akvaplan.niva.no

+47 971 84 771

Trondheim

Kjetil Sagerup

Seksjonsleder

kjetil.sagerup@akvaplan.niva.no

+47 480 69 976

Tromsø

Lars Olav Sparboe

Seksjonsleder

sparboe@akvaplan.niva.no

+47 950 58 338

Tromsø

Kristine Hopland Sperre

Seksjonsleder

kristine.hopland.sperre@akvaplan.niva.no

+47 995 84 930

Tromsø

Kristine Steffensen

Seksjonsleder

kristine.steffensen@akvaplan.niva.no

+47 971 22 656

Tromsø

Lisa Torske

Seksjonsleder

lisa.torske@akvaplan.niva.no

+47 909 74 974

Tromsø

Styret

  • Tor-Petter Johnsen (NIVA), styreleder
  • Thorjørn Larssen (NIVA), styremedlem
  • Åse Åtland (NIVA), styremedlem
  • Ingrid Schjølberg (NTNU), styremedlem
  • Alfred Hansen (UiT), styremedlem
  • Kjetil Sagerup (Akvaplan-niva), styremedlem ansattevalgt
  • Kristin Sæther (Akvaplan-niva), styremedlem ansattevalgt

Andre sider